AERIAL HOOP

AERIAL HOOP NEDİR ?

Aerial hoop aynı zamanda lyra veya cerceau olarak da bilinir.
 Hava akrobasisi, jimnastik sporundan ilham alan yüksek ipli ve basit trapez salınım hareketlerinden gelişti. Ancak rekabetçi bir spor yerine bir sanat formu olarak gerçekleştirilir.
 Tüm bu pozlar ve hareketler tüm vücudu, dengeyi, güç ve esnekliği arttırdığı için bir çok okulda popüler bir fitness aktivitesi haline geldi.
 Dünyanın birçok ülkesinde beden eğitimi derslerinde circus ekipmanları kullanılmaya başlandı.

Çoğunlukla metal bir çemberi veya düz bir üste sahip benzer bir daireyi andıran geniş bir metal kasnak tavandan asılır. Zeminden sadece bir metre havada ya da on metre yüksekliğinde olabilir. Genellikle havada asılı duran sanatçılar, çemberin üzerine tırmanırlar veya vinç yardımıyla havaya kaldırılırlar. Asma kemeri ile yoga fly, silk gibi genellikle circus stüdyolarında hatta evlerde pratik yapmak için kullanılmaktadır.

Aerial hoop, aerial silk tekniğinden daha az akıcı bir tekniktir. Ancak bu, performansın daha az etkileyici veya daha az ilham verici olduğu anlamına gelmez.

Aerial hooptaki koreografik akış müzik ile birleştiğinde seyircinin gözünde taht kuracak kadar büyülüdür. Sporcu ya da sanatçı hafifçe salınabilir veya performans sırasında dönebilir.
Bazı sanatçılar, hareketlerinde iki veya daha fazla çember kullanır veya çift hareket için başka bir oyuncu ile bir çember paylaşıp düet dans edebilirler.

Aerial hoop iki ana konfigürasyona sahiptir. Birincisi, çemberin kendisi, ikincisi de kasnağı bağlantı zinciri veya halatına sabitleyen takımdır. Bunların her biri 400 kg taşıyan karabinaya sahiptir.
Tek bir sekme kasnağı daha kolay dönmesi için, içi bilya dolu titanyum malzemeden fır döndü ile salınır ya da döner. Bu belirli pozlar için kullanıldığında momentum hareketleriyle sanatçı kendini döndürecektir. Yukarıya çıkan ip kasnağı çiftli ve tekli olabilir. Kullanıcının buna göre de figürleri değişicektir. Çift katlı bir kasnak iki bağlantıya sahiptir, zorlu pozlar için kasnak sanatçıya denge katar.

Aerial hoop oldukça güzel bir hava akrobasi sanattıdır. Popülerliği nedeniyle birçok spor salonu çember içeren dersler sunmaktadır. Sirk geleneğinde en eski ve en saygın formlardan biri olan Aerial hoop, zarif sanatçıların sahnenin üstünde mükemmel bir yetenek sergilemelerine yardımcı olur.

Aerial hoop çalışması iki temeli kapsar. İyi ısın ve önce aşağıda sonra yukarıda güçlen. Bu dersin odak noktası iki temele dayanır; teori ve pratik. Öncelikle, kendinize güvenen ve etkili bir eğitmen olarak yardımcı olacak bir dizi öğretim ve koçluk tekniği vereceğiz. Bu, güvenli ilerlemenin öğretilmesi, doğru postürel hizalama ve kirli olmadan teknikleri verme ile ilgili hava teorisi tarafından desteklenecektir. Derslerinizi, ders programınızı nasıl yapılandıracağınızdan, sınıf planları yazma sürecine kadar sürdürecek pratik yönleri de ele alacağız.

Bu teknik ekipmanın ve Aerial Arts çalışmalarının doğası bir atlet gibi son derece zorlu pratiklerdir, çünkü kaslarınız ve bag dokunuz eklem yapınız daha önce denemediyseniz tıpkı esnek bir maymun gibi uzayacak ve tırmanıcı eklem ve kas kemik yapınızı zamanla değiştirecektir.
Yeni başlayanlara güvenli Antrenman teknikleri ve ısınma soğuma kavramı verilicektir. Yeni başlayanlarla ilerlemenize yardımcı olmak için Sirk park müfredatının ilk bölümünü öğreneceksiniz ve pratik eğitiminizi kombinasyonları, dizileri ve koreografileri beraber oluşturup tamamlayacağız.
Bu eğitim kendinize güvenen ve etkili Aerial Hoop dersleri eğitimleri vermeye başlamanız için gereken her yönü size sunar.

TurkishArabicDutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishUkrainian