Kizomba Dans Kursu

Kizomba Kursu

Kizomba Dans Kursu

Kizomba Dans Kursu

Kizomba Kursu – Afrocubanos Dans Stüdyolarında Dersler ve Kizomba Kursları;

İstanbul’daki en iyi Dans Müfredatı ve Dans Programı ile en iyi Dans Okulu ve Dans Akademisi.

Kizomba bir partner dansıdır, günümüzde en popüler sosyal dans ve müzik türlerinden biri haline gelmektedir. Birkaç temel adıma ve çeşitli dans hareketlerine sahiptir.
Avrupa balo salonu dansının unsurlarını Afrika dans hareketleri ve zamanlamaları ile birleştirir.
Kizomba’nın şehvetli bir dans tarzı olduğu da biliniyor.
Afrocubanos Dans Stüdyolarında, dans pistinde kendinizi harika hissetmenizi ve harika görünmenizi sağlayacak, basit ama gelişmiş harika kombinasyonlar öğretiyoruz.
Partneriniz olsun ya da olmasın, dans derslerimize katılın ve diğer dansçılar ile tanışacak ve Latin ve sosyal dansların tadını çıkaran sosyal dostu bir topluluğun parçası olacaksınız.
Siz değerli öğrencilerimiz kizomba kursunu tercih ederek hem bedeninize bir estetik kazandıracak hemde hayatınızı yenileyecek ve günün stres, yorgunluğunuzu üstünüzden atacaksınız.

Kizomba, Tarraxinha, Semba, Afro Dansları

Kizomba Mani şunları sağlar:

 • atölyeler
 • Dans dersleri
 • eğitim kampları
 • Özel dersler
 • Sosyal dans etkinlikleri
 • Partiler

Atölyelerimiz, dans kurslarımız veya Eğitim
Kamplarımız sırasında öğrendiklerinizden öne çıkanlar: Temel bilgilerde ustalaşın, Kizomba’nın dans sahnesindeki farklı dans etkilerini açıklayan derslerimizde yinelenen bir kalıptır. “Kizombaxe ve Kizomba de Rueda” dediğimiz şeyi kullanarak, grup ve bireysel ilgi gösteriyoruz ve bu Bilgiyi ve öğrenilen becerileri bir meydan okumada birleştiriyoruz.

Sınıf seviyeleri:

Başlangıç ​​seviyeleri:

 • Kizomba’nın temel unsurlarını öğrenmek ve anlamak
 • çerçeveleme ve dans pozisyonları

İyileştiriciler:
orta ve ileri düzey

 • Hareket oluşturmak için temel bilgiler nasıl kullanılır?
 • Öncü ve takip eden teknikler
 • müzikalite
 • performans göster

Dans sezonunun tamamlanması için tavsiyeler:
Bir görüş seviyesi grubumuz var. Hazır olduğunuzu düşünürsek, başka bir seviyeye geçmek için tarafımızca davet edileceksiniz. Bir kursu tamamladıktan sonra otomatik olarak bir sonraki seviyeye katılmayacaksınız. Seviye başına kurs materyali her dans sezonunda ayarlanır, böylece bir seviye içinde gelişmeye devam edecek ve yeni unsurları öğreteceksiniz. Bu şekilde öğretimde kalite garantimizi sunmaya devam edebiliriz.

Kizomba

Kizomba, Angola kökenli en popüler dans ve müzik türlerinden biridir. Fransız Karayip Adaları’ndan geleneksel Semba müziğini ve Zouk müziğini karıştırıyor.
Bu temelde Kizomba müziği, Afrika ritmiyle karıştırılmış şehvetli bir dokunuşla daha modern bir müzik türü olarak ortaya çıktı. Semba’dan farklı olarak, Kizomba müziği, genellikle Portekizce olarak söylenen daha yavaş ve genellikle çok romantik bir ritimle karakterize edilir.

Küçük Tuner

Adı “bir cıvatadaki küçük vida” anlamına gelir. Ve yerinde dans eden Tarraxinha’nın adımlar yolunda çok az şey var ve izolasyonlara ve tek olarak hareket eden iki bedene odaklanıyor. Sosyal Tarraxinha veya Tarraxinha stilinde bir sınıf oldukça yardımcı olabilir. Tarraxinha hareketi, kulüpte etkilemek isteyen veya diğer önemli kişiler için gösteriş yapmak isteyen kızlar için de harika bir varlıktır.

Semba

Semba bir Angola balo salonu dansıdır. Çiftler halinde ve açık pozisyonda dans edilen dans, beyefendiden çok farklı adımlara sahiptir, ardından bayanlar çok büyük adımlarla, beyefendinin hokkabazlığı ve akrobasisinin doğaçlama seviyesi için çok önemli olduğu yerlerde. Semba, kendisini bir “passadas” dansı olarak nitelendiriyor.
Semba soorten: Sosyal, Gösteri, Cadensial

Kuduro

Kuduro (veya kuduru), başlangıçta 1980’lerde Angola’da geliştirilen bir müzik ve dans türüdür. Yüksek tempolu, enerjik ve dans edilebilir olarak karakterize edilir. Kuduro, 1980’lerin sonlarında Angola, Luanda’da başladı. Başlangıçta, yapımcılar Karayiplerden soca ve zouk gibi geleneksel karnaval müziğini ve ayrıca Angola’dan sembayı örneklediler ve bunu hızlı bir 4/4 ritmi etrafında koydular.
Kuduro, Kizomba ritmine benzer. Şarkı sözleri Portekizcedir.

Kizomba bknz.