1995 Yılında kurulan AfroCubanos Dans Kursu, Dünya ile eş, yeniliklere ve gelişmelere açık bir dans kursu olma özelliği taşımaktadır.
AfroCubanos Dans Kursu, Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da dans tutkunlarını bir araya getirmeyi başarmış, güncel, yenilikçi, aktif bir platform oluşturmuştur.
Ayrıca Türkiye ve Dünya çapında bir çok başarılı dans organizasyon ve workshoplara imzasını atmış.Profesyonel yerli ve yabancı dans hocalarla faaliyetlerini; Salsa Dansı, Flamenco, Latin Dans, Sirtaki, Tango kursu, Caz, Oryantal, Modern Dans, Klasik Dans, Break Dans, Hip Hop Dans, Düğün Dans ve Pole Dans branşlarında devam etmektedir..
İstiklal Caddesi’ nin Ortasında ana cadde’de bulunan Kursumuzun 2 adet Çalışma Salonu 160m, soyunma kabini, Özel soğutma ve havalandırma sistemine sahiptir. TDSF’ den Ruhsatlı kursumuzun Üyelerine her kur’un sonunda sınavdan sonra Kursun seviye sertifikasını verilmekte. Üyelerinin %60 Üniversite Öğrencileri ve %40 çalışan toplum%70 Bayan %30 Erkek Kursumuz hayatı daha eğlenceli kılmayı ve bununla beraber paylaşım zevkini yaşatmayı amaçlamıştır.
AfroCubanos Dans Kursu faaliyetleri:

Dans dersleri (Flamenco, Latin, Sirtaki, Pole Dans,Tango, Caz, Oryantal,Hip Hop, Modern ve klasik dans)
Latin geceleri
Şirketlere ve gruplara özel dans dersleri
Tatil ve piknik organizasyonları
Özel koreografiler
Özel dans dersleri
Düğün ve gösteri dansı kareografileri
Özel günler için gösteriler
Latin parti organizasyonları
Dans malzemeleri satışı (Latin Dans Müzik, Dans Video DVD,Dans ayakkabı
ve kıyafetleri…)
Burayı tercih edenlerin nedenleri;

Bugün gerek modern eğitim sistemiyle, teknik altyapıya verdiği önemle, gerekse dans salonunun ferah, temiz, merkezi, klimalı ve 90 m2 büyüklüğe sahip olması gibi faktörlerle AfroCubanos Dans Kursu’un gerçekleştirdiği dans eğitimini sektörü içinde örnek sayılabilecek bir çizgide tutmayı başarmıştır.
AfroCubanos Dans Kursu, sadece dans eğitimi verilen bir kulüp olmayıp, aynı zamanda kültür ve sanat adına yapılan aktivitelerin düzenlendiği bir kulüptür. Bu konuda sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin en iyi kulübü. Şehrin kültür, sanat ve eğlence yaşamına katkısı ve kendi platformdaki başarısı tartışılmaz bir gerçektir.
Profesyonellik, farklılık ve yaratıcılık gerektiren tüm organizasyonlarda, sizlerle çalışmak bize keyif verecektir.

TurkishArabicDutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishUkrainian